Рецепти від безсоння
Ну, що – овечок рахували? А слоників, так як у мультику про Петрика П’яточкіна? – пам’ятаєте? Виявляється, такі методи навпаки заважають здоровому сну. Вчені стверджують, що інтесивна діяльність мозку, і в тому числі лічба, стануть на першкоді спокійному засинанню . Адже зосереджуючись на розрахунках, або на будь яких проблемах, людина відкладає момент засинання, а заснувши – продовжує розмірковувати на підсвідомому рівні. Це перешкоджає організмові врешті-решт розслабитися і зануритися у глибокий сон.
Ідеальна рекомендація – не нервувати і уникати стресів – нездійсненна. Зате абсолютно реально захистити свій сон від гострого стресу. Якщо ви опинилися залучені в серйозний конфлікт, до години ночі допрацьовуєте звіт або завтра чекають складні переговори, навіть не намагайтеся заснути самостійно. Крутитиметеся в ліжку кілька годин, а на ранок будете почувати себе зовсім розбитими. Щоб заснути, стрес треба обдурити. І скористатися допоміжними засобами.«Обманку» потрібно шукати методом проб і помилок: для кожного вона своя.
Спробуємо згадати різні допоміжні «методи засинання»
- Чаї з трав’яних зборів або таблетки на травах. Валеріана, пустирник, глід, півонія, ромашка трохи знімають збудливість і розслаблюють нервову систему, покращуючи процес засинання. Спосіб хороший, але слабкий.
- Тепла ванна з ароматичними оліями, з сіллю, піною. Це допоможе вам розслабитися і створити необхідний настрій. При цьому можна послухати приємну повільну музику, яка вам подобається. Це дасть можливість забути про важкий день і позбутися думок про проблеми.
- 50 грам віскі або коньяку перед сном. Теж сприяють розслабленню нервової системи, зниженню рівня тривоги і страху. Але при цьому важливо знати, що два чи три рази по 50 грамів не дадуть хорошого сну. Через кілька годин після прийому алкоголю сон навпаки значно погіршиться.
- Легка здорова їжа, а особливо та, яка містить магній, серотонін, мелатонін – речовини, щозаспокоюють нерви, розслаблююють м’язи і допомагають швидко поринути у спокійний сон . Для покращення сну, наприклад, рекомендують випити теплого молока з медом.
- Секс – сприяє виділенню гормонів радості – ендорфінів – які розслабляють і допомагають врешті заснути.
- Декому допомагає заснути легка, спокійна музика, або можна ввімкнути запис звуків природи: шум дощу, шелест лісу.
- Психологічне налаштування: спробуйте максимально розслабитися: уявіть як розслабляються і засинають всі члени вашого тіла, починаючи від пальців на ногах, закінчуючи рисами обличчя. Поки ви дійдете до рук, шиї, голови- то спокійно заснете.
- Молитва а бо медитація приносять мир, радість та спокійний сон.
- Як не дивно, хорошим способом поглибити сон є фізичні навантаження, наприклад заняття фітнесом. Фізичні навантаження дають відчуття м’язової радості і готують організм до якісного сну. Тому краще перенести фітнес-клуб з ранку на вечір, але тренування повинна закінчуватися не пізніше ніж за 2,5 години до сну.
- Дотримання спокою перед сном. Це стосується і емоційного збудження. Тому залиште серйозні розмови на ранок, а за годину перед сном спокійно прогуляйтеся по парку або садку., згадайте приємні моменти минулого дня.
- Свіже повітря- не забудьте провітрити кімнату перед сном. Можна прогулятися, або хочаби подихати свіжим вечірнім повітрям перед відчиненим вікном.
- Якщо нічого не допомагає, то не вагайтеся скористатися снодійними засобами