Чому вночі німіють руки-ноги?
Чи бувало таке, що під час сну ви раптом прокидалися від болю у затерплій руці або нозі? Можливо, нічого страшного не сталося, і ви просто заснули у незручній позі. Але, можливо, затерпання – це ознака інших проблем.
Оніміння кінцівок, або по-науковому парестезія, виникає, коли руки або ноги стають «ватяними», з’являється поколювання, «мурашки» по шкірі, тіло втрачає чутливість і рухливість, а рухи викликають біль. Оніміння – це відсутність сигналу від нервових закінчень. Причиною такого стану є порушення кровообігу.
Але чому саме порушився кровообіг і заніміла вночі рука або нога?
Можливі причини оніміння:
1)Можливо, просто замерзли і не відчуваєте кінцівок через переохолодження? В цьому випадку найкращі ліки – це тепло.
2)Неправильна поза тіла.
Спробуйте випростатися, прийняти зручну позу, або звільнити кінцівки від занадто тугого одягу або прикрас. Якщо за хвилину-дві оніміння минуло – з вами все гаразд. Просто внаслідок незручної пози ваші судини або нерви були здавлені – і засигналізували про це болем.
Можливо, у вас погана подушка, яка спричиняє викривлення шиї. В такому випадку судини і нерви будуть перетиснуть і настане оніміння рук.
3) Руки можуть затерпнути вночі, якщо вдень людина багато працювала фізично, піднімаючи руки вище рівня серця.
4) Оніміння кінцівок може нагадувати про колишні травми: переломи або вивихи, адже зміщення кісток або сухожиль впливає на артерії, що проходять поряд. В кінцівках з’являється слабкість відчувається бігання мурашок.
5) Захворювання хребта можуть першопричиною оніміння, серед них остеохондроз, грижа і ревматоїдний артрит. Тому, якщо затерпання кінцівок поєднується із запамороченнями, головними болями і болями спини – не зволікайте з візитом до лікаря.
6) Якщо оніміння кінцівок супроводжується слабкістю, запаморочення, потемнінням в очах та головними болями – це може бути ознака наближення ішемічного інсульту.
7) Інші хвороби, що спричиняють оніміння:
- Запалення нервових закінчень
- Цукровий діабет
- Судинні захворювання та порушення кровообігу.
- Склероз
- Гіпертонія
- Різні форми анемії
- Затікання рук або ніг під час вагітності
- Нестача мікроелементів та вітамінів групи В
- Надмірне вживання алкоголю
Що робити, коли німіють кінцівки?
- Більше рухайтеся. Дайте можливість вашому організмові «розігнати» кров по тілу.
- Зробіть масаж затерплих частин тіла.
- Придбайте подушку з ортопедичними властивостями і зручний матрац.
- Збагатіть свій раціон мікроелементами та вітамінами групи B (а власне B12), яких є багато у печінці та м’ясі, жовтках, бобових, горіхах та пивних дріжджах.
- Зверніть увагу на свій одяг та взуття – чи вони не занадто тісні. Взуття на високих підборах теж може спричинити оніміння.
- Зігрійте кінцівки за допомогою теплої ковдри, грілки або ванночки. Адже холод теж може бути причиною поколювання і затерплості.
- Якщо заніміння не минає, або повертається знову і знову – це може бути ознакою захворювання. У цьому випадку краще звернутися до лікаря.