Профілактика болю у спині – дуже важлива. Недарма ще у стародавні часи вважалося, що здоров’я людини залежить від здоров’я хребта. Зараз цей висновок про вагому роль здорового хребта підтверджують здобутки сучасної медицини. Завдяки сучасним досягненням, ви зможете подолати захворювання хребта, проте чи не краще запобігти проблемам, дотримуючись неважких профілактичних заходів. Щоб хребет залишився здоровим, його необхідно берегти змолоду.
Подбайте про те, щоб завжди зберігати правильну поставу: не сутулитися, тримати спину рівно. А якщо у вас сидяча робота – не забувайте інколи вставати й робити коротку розминку. Випростайтеся, втягніть живіт і розправте плечі. Трохи піднесена голова і підібраний живіт – це і є правильна постава.
Попіклуйтеся, щоб сидіти на зручних сидіннях вдома, на роботі, в машині. Відрегулюйте правильно сидіння в автомобілі. Адже навіть коли ви сидите в зручному кріслі перед телевізором, ваш хребет перебуває в напруженні. Уявіть, що тоді витримує бідна спина при їзді по наших дорогах.. Налаштуйте сидіння так., щоб ваші стегна були паралельно до підлоги, коліна злегка зігнуті, і щоб вам було зручно досягати педалей та важеля передач. Якщо на рівні попереку на вашому сидінні бракує опуклості – підкладіть під спину подушечку або надягніть спеціальний чохол на сидіння.
Дуже важливим є здорове положення хребта під час сну, щоб він міг розпрямитися, а м’язи – розслабитися. Матрац на якому ви спите повинен бути рівним та у міру жорстким. Найкращий варіант – сучасні ортопедичні матраци, яких зараз є великий вибір.
Щоб не пошкодити хребет, уникайте піднімати важкі предмети, а якщо це необхідно, то піднімайте їх присівши, а не нахилившись; Не носіть важкі сумки на одному плечі – використовуйте краще рюкзаки.
Зберегти хребет здоровим допоможе і правильне харчування. Адже для кісток життєво необхідні поживні елементи, серед яких білки, жири та мінерали: кальцій, магній, а також марганець і фосфор.
Вміст вітаміну D в організмі пов’язаний зі впливом на шкіру сонячних променів. Відпочинок на півдні, засмага і поїздки до моря є приємною і необхідною мірою профілактики остеохондрозу. В отриманні вітаміну D велику роль відіграє вживання морепродуктів, в основному червоних сортів риби. Можливо, хтось згадає ненависний в дитинстві риб’ячий жир. Він теж є ефективним заходом попередження слабкості кісткової тканини. Корисні препарати кальцію з вітаміном D, що поліпшують стан кісток.
Зверніть увагу на свою вагу. Адже кожен лишній кілограм – це додаткове навантаження для хребців та між хребцевих дисків, які швидше зношуються, деформуються, більш ймовірне защемлення нервів та викривлення хребта. Особливо небезпечно для здоров’я, коли багато жирових клітин назбируються в районі живота. Ожиріння призводить до розслаблення м’язів живота. І найбільше страждає від перевантаження поперек.. Тому, якщо ви схильні до повноти, бажано знизити енергетичну цінність їжі, особливо це стосується кількості вуглеводів і жирів, які ви вживаєте.
Розвивайте рухливість свого хребта, займаючись фізкультурою.Проте серед різних видів спорту одні будуть корисними для вашої спини. А деякі можуть пошкодити хребет. Якщо хочете зміцнити спину, запобігти розвиткові хвороб хребта, то займіться: плаванням, силовою гімнастикою або лижами. Вправи з йоги та пілатесу теж допоможуть вам зберегти здорову спину. А от такі види спорту, як важка атлетика, хокей, гольф, теніс, футбол, пов’язані зі значними фізичними навантаженнями, тому можуть зашкодити вашій спині. Адже тут часто трапляються різкі повороти, поштовхи чи падіння. Тому не забувайте, що будь-який вид спорту принесе користь лише, якщо ним займатися правильно. І взагалі – частіше рухайтеся, щоб не дозволити м’язам спини атрофуватися; частіше висіть на турніку та плавайте.
Підбирайте правильне взуття. Найкраще носити взуття з натуральних матеріалів, на невеликому широкому каблуку. Особливо це стосується жінок: намагайтеся не вдягати високі підбори або платформи на щодень. Хоча кажуть, що краса вимагає жертв, думаю, нікому не хочеться нажити викривлення стопи, шишки, натопти та болі в спині.
Уникайте переохолодження. Це призводить до збільшення напруженості прилеглих до хребта м’язів, що згодом може спричинити за собою розвиток різних захворювань.
І, звичайно ж, ведіть здоровий спосіб життя. Позбавтеся від шкідливих звичок, приділяйте достатньо часу сну та відпочинку.Навчіться щадити свій хребет, щоб зберегти своє здоров’я!