В яких випадках виникає простріл?
Гострий поперековий радикуліт вражає людей незалежно від віку: як старших, так і молодих, щоправда, дуже рідко може траплятися у підлітків. Найчастіше радикуліт може схопити через якийсь різкий неправильний рух, наприклад, коли нахилитися вперед, одночасно повернувшись убік. Такі випадки часто трапляються, коли піднімають щось важке або неправильно підходять до іншої фізичної праці, такої як прибирання снігу або косіння.
Варто пам’ятати, що хребет – це не просто «кістяний стовп», а дуже складна система, що витримує сильні навантаження. Причому найбільша вага лягає саме на поперековий відділ. А враховуючи сучасний спосіб життя, неправильну поставу, невміння грамотно розподіляти фізичні навантаження, не дивно що одного дня ваша спина може постраждати від раптового болю внизу спини. Особливо тяжке випробування для хребта – коли ви спробуєте повернутися в сторону при зігненому положенні спини, а ще якщо піднімете якийсь вантаж.
Які бувають причини люмбаго?
Першопричина хвороби – це ущемлення нерва внаслідок зміщення чи пошкодження хребців, зв’язок і суглобів, нервових закінчень, запущений остеохондроз або міжхребцева грижа, та інші патологічні зміни в опорно-руховій системі організму.
Особливістю гострого попереково-крижового радикуліту є те, що в кожній індивідуальній ситуації дуже важко з’ясувати, пошкодження яких тканин призвело до загострення. Спеціаліст-ревматолог, розглядаючи скарги хворого, може всього лиш визначити найболючішу точку, у якій виникають сильні болі при будь-якій спробі порухатися.
Які є симптоми гострого радикуліту?
Власне, зі слова «простріл» можна зрозуміти, як саме проявляється ця хвороба: поперек людини раптом схоплює гострий несподіваний біль.
Друга ознака люмбаго, коли хворий не може розігнутися, хребет набуває вимушеного зігнутого постави тіла. Іншими словами, людина завмирає в тій позі, в якій її пронизав раптовий біль.
Нерідко прострілюючий біль віддає в стегно або в сідницю.
Хворому тяжко знайти комфортну позу, яка б не викликала болю, будь-який рух, ходіння, або навіть стояння спричиняють болісні відчуття.
Зазвичай, захворювання може тривати 2-3 дні, а у складніших випадках протікання хвороби може затягнутися до декількох тижнів.
Як лікувати поперековий простріл?
Хоча, це підступне захворювання може трапитися чи не з кожним, проте, за належної уваги до свого здоров’я, минає без наслідків.
Біль можна дещо, послабити,просто лігши на рівну поверхню і трохи зігнувши ноги.
Перш за все, при гострих проявах радикуліту рекомендують кілька днів дотримуватися постільного режиму. Потрібно
Лежіть рівно на спині, а під коліна підкладіть згорнутий валиком рушник або спеціальну подушку. Таким чином, ви знімете напруження із м’язів та хребта.
Навіть найбільш сильний біль сьогодні можна заспокоїти за допомогою протизапальних та болетамувальних ліків.
Деякий час після хвороби заборонено піднімати будь-які вантажі, навіть невеликі, та максимально зменшити навантаження на хребет.
Які є ще методи лікування радикуліту?
Якщо такого простого лікування замало, існує дуже багато інших різноманітних методів.
Дуже ефективна може бути мануальна терапія та масаж. Декілька комбінацій розтягувань, натискань на м’язи хребта допоможуть виправити проблеми зі спиною.
Лікувальну фізкультуру можна застосовувати після того, як ви провели декілька днів у спокої і біль почав стихати. Вправи для зміцнення попереку можна виконувати тільки майже повністю одужавши.
Наприклад, для поперекового відділу хребта дуже корисно повисіти на турніку. Можна спробувати робити різні вправи, повертати тулуб вправо-вліво, попіднімати колін тощо.
Тільки варто пам’ятати, що фізичні вправи – це не ліки проти болю, а скоріше спосіб зробити хребет більш рухливим, зміцнити зв’язки та м’язи, щоб у майбутньому запобігти проблемам. Адже фізична активність є хорошим профілактичним засобом і зменшує ризик хронічних захворювань.
Спеціалісти можуть порекомендувати хворому спеціальний вертебральний(тобто хребетний) тренажер. Наприклад, свінг-машину можна застосовувати в той момент, коли активні фізичні вправи робити ще рано, але вже необхідно давати поступові фізичні навантаження для м’язів, щоб запобігти їх ослабленню та атрофії.
Проте будьте обережні, застосовуючи альтернативні види лікування, бо для лікування більшості випадків прострілу потрібно максимум спокою.
Дбайте про своє здоров’я!
