Young man waking up and discovering he has chronic back pain

Недосипання підвищує ризик застуди в 4 рази

Вчені довели, що недосипання – одна з головних причин вразливості до хвороб. Завдяки дослідженням учених з’явилися фактичні підтвердження цієї інформації.
Згідно з дослідженнями американських учених, якщо особа спить менше як шість годин на добу, то ризик застудитися збільшується аж учетверо, коли порівняти з людьми, які нормально висипаються. Якщо ж спати менш як п’ять годин на добу, то ризик захворіти зросте у 4,5 рази
Це встановили за допомогою серії експериментів, у яких брали участь 164 особи. Лікарі опитали й дослідили стан здоров’я добровольців.
Кількість і якість сну оцінювали за допомогою спеціальних сенсорних браслетів. Через тиждень випробуваним ввели вірус ГРВІ, а потім ще протягом тижня стежили за розвитком хвороби.
Дослідження підтвердили, що ні вік, ні рівень стресу, ні куріння не мають такого значення для сприйнятливості до простудних хвороб, як постійне недосипання.
Чому ж так відбувається? Внаслідок порушення сну та недосипання людський організм не має змоги відновитися після денної активності погіршуються здібності мозку, та функціонування ендокринної системи, а основне – падає імунітет. Внаслідок усіх цих збоїв у роботі організму зростає ризик хвороб. Науковці довели, що коли ви не є власником особливої генної мутації DEC2, і спите менше ніж 5 годин на добу – ризик передчасної смертності зростає на 15%.
Факт вразливості організму через недосип підтверджують і дослідження захворюваності учнів американських шкіл. Було доведено, що діти, які досить спали, рідше хворіли на простудні захворювання та мали більш міцний імунітет. На стан імунітету впливає розпорядок дня, кількість сну в будні та у вихідні дні.
Цікаві експерименти щодо режиму сну провели британські вчені з Університету Суррею. 26 молодих людей мали спати по 10 годин щодня протягом першого тижня експерименту. Потім тривалість сну зменшили до 6 годин, а на третій тиждень дозволили спати лише до 5 годин. Після цього добровольці здали кров на дослідження і вели звичний спосіб життя. Виявилося, що недосипання за собою серйозний збій в роботі генів. А показники роботи мозку при недосипі такі, ніби у стані сп’яніння. Генні порушення можуть спричинити численні захворювання, такі як ожиріння, серцево-судинні хвороби, депресія, та навіть діабет.