Майбутні батьки чудово знають, що навряд чи їм вдасться висипатися після того, як народиться маленьке чудо, але не всі жінки підозрюють, що міцний сон під час вагітності може стати мрією.
Що на вас може чекати?
У перший триместр вагітності жінка може спати довше, аніж зазвичай. У цей час нормально почувати себе дуже втомленою, адже тіло та організм жінки лише пристосовується до нової роботи організму. Серце починає прокачувати більше крові і швидше. На більших термінах вагітності жінці може бути важче отримати глибокий та міцний сон.
Першою причиною поганого сну є те, що збільшується розмір плоду, а як наслідок, збільшення живота у жінки. Це призводить до то, що важко знайти зручне положення для сну, особливо, якщо ви любили спати на животі. Лікарі також не радять спати на спині, адже додаткова вага тиснутиме на хребет, що може бути причиною сильних болей спини. Аби жінки не мучилися фахівці у виготовленні товарів для сну разом із лікарями розробили подушки для вагітних. Існує 5 типів подушок для вагітних, адже кожна жінка унікальна і не всім підійде однакове положення для сну, навіть із однаково великим животиком.
Другою причиною, чому жінки не можуть під час вагітності спати спокійно – часто хочеться в туалет. Цього не потрібно соромитися, адже це здорова робота організму. Нирки швидше фільтрують кров, якої у вас, до речі, стало на 30-50% більше. Окрім того, дитина збільшується і все сильніше тисне на сечовий міхур. Якщо ваша дитина активна саме вночі, то відповідно ви частіше «бігатимете» у ночі.
Ще одним неприємним фактором, що може перешкоджати здоровому сну є судоми у ногах та спині. Вони виникають через додаткову вагу, яку ви носите, та гормонами, які виділяються під час вагітності. Безсоння під час вагітності може мати й інші причини. Багато вагітних жінок скаржаться, що їхні сни стають набагато яскравішими, але часто надокучають нічні жахи. Звичайно, адже жінки так переживають за прийдешні роди і малюка у животику.
Як виспатися у непростий, але приємний період?
То як виспатися у цей непростий період вашого життя? Є кілька порад, які допоможуть пристосуватися. Перше, що вам потрібно – це навчитися спати на боці із зігнутими колінами. Таке положення зазвичай найсприятливіше для сну вагітних. Лікарі також зауважують, що краще спати на лівому боці – це покращує кровобіг, а ще зменшує тиск на такий важливий орган – печінку. Не переймайтеся, якщо під час сну ви перевернетеся на спину – це природньо. У третьому триместрі вагітності ви вже навряд чи будете перевертатися під час сну, бо це буде дуже незручно. Саме тоді рекомендують придбати подушку для вагітних, яка б підтримувала ваше тіло та надто округлений животик.
Далі вам допоможуть поради, які допомагають не лише тим, хто чекає поповнення у сім’ї. Не переїдайте та не вживайте перед сном міцний чай, каву, соки та інші напої, що містять кофеїн. Випийте ледь теплу воду чи молоко. Щодо трав’яних чаїв, тут потрібно бути обережними, адже не всі трави рекомендуються вагітним. Трав’яні чаї не містять кофеїну, збагачують організм вітамінами та мікроелементами. Зазвичай, вагітним можна пити чаї з м’яти, меліси, ромашки. Ці рослини сприяють розслабленню, що потрібне перед сном. Проте, краще індивідуально проконсультуватися у вашого лікаря.
Намагайтеся лягати спати та прокидатися у один і тойже час. За кілька днів у вашого організму налаштується «годинник» і ви вже будете сонні у потрібну годину.
Перед сном можете зробити 15 хвилинну теплу ванночку для ніг. Окрім цього, вдень можете відвідувати спеціальні фітнес-заняття чи йогу для вагітних (обов’язково проконсультуйтеся із лікарем, щодо фізичних навантажень). Компанія жінок, що у такому ж положенні, як і ви, має розслабити вас.
Звичайно, буде час, коли ви просто не зможете спати, і тут жодні поради не допоможуть. Єдине, що не варто робити – це крутитися всю ніч у ліжку не даючи спати, ані собі, ані вашому чоловіку. Краще зробіть щось корисне, наприклад, почитайте книгу, послухайте улюблену музику, вишивайте, печіть кекс. Врешті-решт рано чи пізно ви відчуєте втому і впадете у сон за лічені секунди.
Якщо ви не спали у ночі, то вдень доспіть по 30-40 хв.