MYK_2196

Вибір правильного типу матраца

Матраци призначені для забезпечення підтримки й комфорту. щоб ви могли добре розслабитися і відпочити. Дослідження показують, що люди сплять краще, менше страждають від болю спини та стресу, коли сплять на якісному ліжку. В цілому, якість вашого сну поліпшується, якщо спальна поверхня допомагає зменшити тиск на суглоби та інші ділянки тіла. Проте вибір матрацу згідно з вашими конкретними потребами комфорту є дуже суб’єктивним процесом. Матраци виготовлені з різних матеріалів і технологіями, на будь-які смаки та гаманці.matras 2

Матраци треба перевіряти кожні сім років, чи він все ще зберігає свої властивості. Якщо ви давно не купували новий матрас, є багато варіантів вибору. Нижче наведені основні відомості про різні типи матраців, тому будете ви краще обізнаніщодо вибору матраца , який відповідає вашим потребам.

Пружинний матрац має непогані ортопедичні властивості, він може добре витримувати велике навантаження та порівняно недорогий. Виробники пропонують кілька різних типів пружинних систем: пружинні матраци з залежним блоком (пружини скріплені між собою спеціальною рамкою) і незалежним блоком (кожна пружина упакована в окремий чохольчик). Форми та конструкції пружин і кількість витків в матраці теж можуть відрізнятися.
Пружинні матраци також складаються із різних оббивних матеріалів, а саме піни, волокна й додаткових шарів дрібних пружин. Вважається, що більше число пружин у матраці – то більше точок опори й краще розподіляється вага і забезпечується .

Гібридний матрац поєднує в собі пружинну систему з іншими матеріалами:латексом, кокосовим волокном, пружною піною з ефектом пам’яті тощо.

Водяний матрац зовні не відрізняється від звичайного матраца і забезпечує оптимальний комфорт та підтримку для тіла. Місткість, де знаходиться вода, оточують шари стабілізуючих матеріалів. Внизу проходять лінії зі струмом, які підігрівають воду до потрібної температури. Ці елементи не стикаються з водою, можна не побоюватися замикання. Також не варто боятися, що матрац лусне або прорветься, адже він розрахований на сильний тиск. Особливістю такого матраца є велика вага, тому його купують разом зі спеціальним ліжком. Також є двоспальні моделі водяних матраців, які більш рівномірно розподілятимуть вагу.

Повітряні матраци створені на основі регульованої повітряної камери. На відміну від надувних матраців, які використовують в туризмі або коли в домі з’являються несподівані гості, повітряний матрац зовні не відрізняється від звичайного. Адже повітряна камера покрита різними оббивними матеріали, пінами й волокнами. В повітряному ліжку, зазвичай, ви можете регулювати жорсткість різних частин матрацу за допомогою компресора, аби задовольнити індивідуальні й мінливі потреби споживачів. Мінусом цього ліжка є власне шум компресора.

SAW_2980Пінні матраци використовують один або більше типів піни в якості системи підтримки. Це може бути пінополіуретан, матеріал з ефектом пам’яті або латексна піна, гель-піна або інші матеріали. Піна, що використовується в таких матрацах також буває різних форм і густини. Тому кожен може підібрати матрац, який підходитиме саме для нього з різними умовами комфорту, жорсткості чи тепловиділення.

Гелеві матраци містять особливий тип піни, подібний на гель. Гель-піна може точновідтворювати форму тіла, м’яко прогинаючись, але забезпечуючи достатню підтримку. При цьому хребет дійсно відпочиває. Багато лікарів відзначають, що гелеві матраци мають найкращі ортопедичні властивості.

Латексні матраци виготовляють зі смоли каучукового дерева або матеріалів нафтового походження. Порожниста структура латексу добре забезпечує природне положення хребта. Серед позитивних характеристик латексних матраців – легкий догляд за ними та висока зносостійкість. Жорсткість і пружність матраца залежать від щільності піни, кількості отворів і їх діаметра. Однак, побічним ефектом є кірка, яка утворюється, при виготовленні матраца з понад 20% використанням натурального латексу. Це кірка вбирає вологу, але погано дихає і віддає вологу. Тому такий матрац може інколи здаватися сирим.

Матраци з ефектом пам’яті містять пружний пінополіуретан, який дозволяє йому набирати форми відповідно до контурів тіла сплячої людини. Такі високоеластичні матраци винайшли для космонавтів на замовлення NASA, щоб зменшити навантаження при старті. Полімери, з яких зроблений матрац, реагують на вагу і тепло, утворюючи комфортні заглиблення для тіла, але водночас забезпечують хорошу підтримку для тіла і не провисають. Тому матраци знамениті своїми ортопедичними властивостями й рекомендуються тим, у кого проблеми з хребтом, суглобами, безсоння і неспокійний сон.