Young attractive man sleeping on bed early morning

Скільки потрібно спати?

До рубрики “Новини”

 

Багато спати шкідливо?

MYK_2089

Американські дослідники з’ясували, що пересипання й недосипання однаково шкідливі та призводять до багатьох хвороб та навіть передчасної смерті. Причому, пересипання небезпечніше недосипання, кажуть вчені Виявляється, що довготривалий сон стає надмірним – а тому це негативно впливає на його якість І, протилежна ситуація. коли ви проводите в постелі порівняно небагато часу, то сон поглиблюється, і організм отримує можливість краще відновити сили.
Цікаві факти
Зазвичай стверджують, що доросла людина має спати 8 годин. А ось вчені із Центру порушень сну, що при університеті Массачусетса вважають, що спати 8 годин щоночі – це забагато. Вони провели 34 різноманітні експерименти, залучивши до них понад два мільйони учасників. З’ясувалося, що співвідношення між тривалістю сну і тривалістю життя нагадує таку собі літеру “U”. Найдовша тривалість життя відповідає нижній частині дуги U, а саме семи годинам сну на добу. Коли з’являються відхилення від золотої середини чи то в сторону довготривалого сну, чи у бік недосипу, відповідно зростає і ризик захворювань та ранньої смерті. Причому науковці підкреслюють, що ризик у любителів поспати зростає швидше, ніж у тих, хто спить менше норми.
Тож скільки треба спати?
Проте встановити точну тривалість сну дуже нелегко, тому як стандарт вирішили вважати сон від шести до восьми годин. І якщо ви, спите саме стільки часу, зрештою, як і більшість людей, то можна не хвилюватися. Адже внаслідок наукових досліджень також з’ясувалася досить цікава закономірність: сім годин на добу – це середня тривалості сну в усьому світі. І, власне, сім годин є природним циклом для здорового мозку. Згідно з опитуваннями, більшість людей відчувають себе відпочилими й бадьорими, відпочиваючи 7 годин на добу, лише 5% скаржаться на сонливість і втому, – повідомляє ВВС Україна про результати досліджень.
Тому з’ясуйте, за якої кількості сну ви почуваєтеся найкраще і намагайтеся дотримуватися цього розпорядку, і будьте бадьорі й здорові!