У період сесій, здачі річних звітів, вступних іспитів ви змушені вчитися чи працювати цілу ніч? Проте, інколи таке навчання може виявитися неефективним або вам важко адаптуватися після недосипання. У нас є 5 порад, як пережити день після ночі навчання, адже це зовсім інша ситуація, аніж просто безсоння. Якщо вам не спиться, ви можете просто лежати із заплющеними очима, а ось коли усю ніч маєте прочитати сотні сторінок, а що більше – запам’ятати хоч половину прочитаного – це зовсім інше. У день на вас чекатиме суворий директор чи вимогливий викладач. То як мати свіжий та здоровий вигляд, щоб ніхто не здогадався, як ви важко працювали уночі.
Крок 1 Їжа
Після безсонної ночі не варто об’їдатися. Ваш організм не має сили переробляти важку їжу у великій кількості. Рекомендується пити багато води, а з їжі споживати продукти багаті вітаміном В12 (відповідає за енергію). Ідеальний сніданок складатиметься із апельсинового соку, домашнього або твердого сиру, звареного в круту яйця, вівсянки.
Крок 2 Женьшень
В організмі людини існує такий гормон, як кортизол. Його рівень регулюється самим організмом, наприклад, найнижчий рівень в середині ночі, коли ви міцно спите, а ваш організм повністю розслаблений. Якщо ж ви не спали, а були активними вночі, рівень кортизолу буде перевищений, а ви станете дратівливими, неспокійними, настрій стрибатиме від «поганий» до «дуже поганий».
Для урівноваження рівня кортизолу є кілька трав, а найпопулярніша – женьшень. Ви можете придбати в аптеці сухий корінь женьшеню, або готову настоянку і вжити за інструкцією до препарату. Це дозволить вам заспокоїтися і відчувати себе менш тривожно та неспокійно.
Крок 3 Ні цукру та вуглеводам!
Солодощі та їжа із великим вмістом вуглеводів (хліб, печиво,шоколад, макаронні вироби) не рекомендується вживати після безсонної ночі. Вони одразу дають багато енергії, проте, вона швидко «згоряє», а опісля ви почуватимете себе ще гірше, аніж до того. Вживайте більше їжі, що багата на білок ( сир, риба, яловичина (інше м’ясо), курятина, яйця, молоко). Все в міру! Не напихайтеся, а їжте маленькими порціями.
Крок 4 Жир: зло чи друг безсоння?
Звичайно, – зло, але є й правильний жир, який корисний. Наприклад, – кокосове масло. Воно не зберігається у вашому організмі у вигляді жиру, а миттєво перетворюється в енергію.
Як його вживати? Можна замінити звичайну соняшникову олію на кокосове масло, додавати у каші, салати, овочеві страви. Використовувати його можна й у випічці. Воно не виділяє канцерогенів під час термічної обробки.
Крок 5 Сон
Найкращою порадою, що не бути стомленим та розбитим, знайти час на сон. Найкращим варіантом буде поринути у дрімоту на 1-1,5 до настання 3:00, а далі можна вчитися та працювати до ранку!