ліжко-трансформер

Ліжка-трансформери для українських військових

Дуже часто чуємо в новинах із зони АТО, що наші хлопці сплять на сирій землі просто неба. Допомогти в цій ситуації вирішив підприємець із Черкащини Максим Чернявський. Він розробив ліжко-трансформер, яке могло б стати у пригоді в польових умовах.

Винахідник розповідає, що ця конструкція може служити як ліжко а бо ноші для пораненого бійця, а за необхідності- ліжко легко складається і компактно транспортується.

Звичайно, таке ліжко не є супер-новим, зате дуже корисним винаходом. Тому його зарахували до рейтингу найкращих розробок для АТО. Адже вояки також потребують бодай мінімального коморту для сну.

Максим Чернявський вдосконалив давню металеву конструкцію, щоб краще пристосувати її до військових потреб, використав нові якісні тканини.

Ціна виготовлення такої корисної розробки коливається від 700 до 1000 гривень, залежно від якості матеріалів. Від використаних матеріалів та розмірів ліжказадежить також вага – Вага 4,5 кг, або й менше.

Ліжко-ноші можна утеплити за допомогою каремату або спакувати в спеціально розроблений рюкзак всі маніпуляції зі складанням-розкладанням ліжка можна виконати всього за 30-40 секунд.

Так, черкаський підприємець уже більше року робить ліжка-ноші для війська. Але. Як повідомляє українське Радіо Свобода, через бюрократію державні структури не замовляють розробку.

1435644415_maxМи можемо робити велику кількість ліжок – 5-10-15 тисяч, – каже пан Максим, – Проблема в тому, що військові частини, Нацгвардія не замовляють такі речі. Тобто, іде фінансування через Київ, і це дуже довга пісня. І скільки я не б’юся об ці двері, для мене як для підприємця це нереально».

Найбільш часто ліжка-ноші замовляють волонтери. А в мирний час Максим Чернявський планує продавати ліжка-трансформери як туристичне спорядження.