SAW_2981

З чого виготовляють матраци

Хочете знати, з чого складається матрац? Які матеріали використовують для їх виготовлення і які вони мають властивості. Все про наповнення матраців читайте у нашій статті.

Пружинний блок Боннель   боннель         

Основа недорогих моделей матраців. Це застаріла система з посередніми анатомічними властивостями. Конструкція пружинного блоку така, що пружини пов’язані між собою дротом. У таких матраців помітний ефект «гамака»: тиск на одну пружину передається на сусідні. Плюсом моделі з пружинним блоком bonnel є їхня ціна.

Незалежний блок пружинпружини

Основа більшості пружинних матраців. Це сучасна система, яка має хороші ергономічні та підтримувальні властивості. Кожна пружина розташована в окремому чохлі, пружини працюють незалежно одна від одної, а матрац забезпечує точкову підтримку тіла. Чохольчики для них зроблені з особливо міцного нетканого матеріалу, який запаюється ультразвуковим зварюванням. Крім того матрац абсолютно безшумний, тому що немає зіткнень між металевими частинами.

Кокосова койраcocos

Кокос або сизаль – одні з найбільш натуральних матеріалів для матраців. Вони додають матрацу жорсткості, добре вентилюється. Однак цей матеріал не настільки довговічний, як, наприклад, латекс. Койра не розрахована на сильні навантаження, наприклад на стрибки дітей або дуже велику вагу користувачів. Матраци з суцільної кокосової койри надзвичайно жорсткі, тому перед покупкою такого виробу варто порадитися з лікарем.

Натуральний латексlatex

Еластичний і пружний матеріал, що чудово передає навантаження на пружини, здатний витримувати великий тиск, відновлюючи потім свою первинну форму. Латекс в матрацах не викликає алергії, довговічний (зберігає пружність до 20 років). На відміну від штучного латексу (пінополіуретану), натуральний – більш м’який, приємний на дотик.

Матеріал з ефектом пам’яті

memoryЦей матеріал використовують як в’язкий прошарок, або виготовляють матраци тільки з нього. Матеріал додає матрацу комфортності, при стисненні повільно розпрямляється. Найбільш відомий матеріал такого типу – Tempur. Як правило, матеріали з ефектом пам’яті на 100% штучні, за структурою своєї це пiнополіуретани спеціальної обробки.

Детальніше про піну з пам’яттю можна прочитати тут.

Струтофайбер або періотекstrutto

Струтофайбер – це матеріал середньої жорсткості, що складається з вертикальних волокон природного і штучного походження. Надає матрацам або середню, або підвищену жорсткість, залежно від щільності. За зовнішнім виглядом схожий з повстю, але більш пишний. Як натуральний складник можуть використовуватися бавовна, шерсть або волокна морських водоростей.

Натуральна вовнаWool

Вовна – це хороший утепляючий повітропроникний наповнювач. Як правило, можна замовити, щоб цей матеріал використовувався лише на одній зі сторін матраца типу «зима-літо», або можна придбати теплий наматрацник.

Бамбукове волокноBamboo-cloth

З бамбуку виготовляють віскозу або дорожчий та міцніший «бамбуковий льон». Переваги бамбукових волокон в їх антибактеріальній та антиалергеній дії. Деякі виробники заявляють про стійкість до появи грибка. Бамбукова тканина м’яка і приємна на дотик, добре зберігає тепло. Крім того, вона блищить, ніби шовк.

Жаккардjacard_1

Тканина жаккардового плетіння з бавовни у поєднанні з віскозою застосовується для виготовлення чохлів матраців середнього цінового рівня. Зазвичай у складі таких тканин переважає бавовна (50-80%), а синтетика (у вигляді акрилу, поліпропілену або того ж поліестеру) додана для міцності.

Frotte – махрова тканинаfrotte

Чохли з махрової тканини Frotte – як правило, знімні, стьобані на шерсті або синтепоні. Тканина не слизька. Такі чохли м’якіші і тонші, ніж скажімо, жаккард, а тому краще передають властивості наповнювачів матраца.

Тканина Non-stressnon-stres

Трикотажна тканина, виготовлена з об’ємного силіконізовані холлофайберу. На сьогодні це найбільш популярний матеріал, адже тканина приємна на дотик, не слизька, неалергічна, а матрац в такому чохлі виглядає розкішно.

СинтепонСинтепон

Синтепон – це синтетичний матеріал, що застосовується для додання об’ємності й м’якості чохлів матраца. Що більша товщина синтепону – то більш об’ємний, рельєфний виходить чохол.

Холлофайберholofiber

Що таке холлофайбер? Це порожнисте силіконізоване волокно, екологічно чистий синтетичний продукт, що складається з 100% поліестру. Застосовується для збільшення комфортності у матраці або так само, як і синтепон – для надання об’ємності чохлам.